Resident Evil: Degeneration (2008)
Το "Degeneration" συνεχίζει εφτά χρόνια μετά τα γεγονότα που συνέβησαν στην Raccoon City όπως διαδραματίζονται στα παιχνίδια. Ο λιμός των Ζόμπι έχει σταματήσει... ή μήπως όχι; Όχι ακριβώς επειδή αυτό που εμφανίζεται για ένα γεύμα στο αεροδρόμιο, μοιάζει πολύ με ζόμπι. Αλλά αυτή την φορά η Εταιρία Umbrella έχει διαλυθεί, ποιος λοιπόν θα μας σώσει; Εντάξει, δεν ήταν η Umbrella που μας έσωσε την προηγούμενη φορά αλλά φαινόταν να έχουν πολλούς Κομμάντο που θα πολεμούσαν τα ζόμπι και αυτό είναι πάντα καλό όταν είσαι περιτριγυρισμένος από τους Απέθαντους.
Κυκλοφόρησε: Feb 13, 2008
Χρόνος εκτέλεσης: 97 λεπτά
Είδος: Κινούμενα Σχέδια, Τρόμου, Δράση, Επ. Φαντασίας
Αστέρια: Paul Mercier, Alyson Court, Laura Bailey, Roger Craig Smith, Crispin Freeman, Michael Sorich
Crew: 菅正太郎 (Screenplay), Makoto Kamiya (Director), 鶴岡陽太 (Sound Director), 小林裕幸 (Producer), 笠松広司 (Sound Designer), Haruhiro Tsujimoto (Executive Producer)